• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Akakiri

  • The Elder

  • T0-B1

  • Lop & Ochō

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Dune

    ★★★★

  • You Can't Kill Meme

  • The Green Knight

    ★★★

  • F9

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Coming Out

  • Middleditch & Schwartz

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Jesus Rolls

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • The Planters

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • I Lost My Body

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • High Life

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★