Sort by

Nairb has logged 30 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Edit this entry  
05
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
04
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
04
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
03
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
03
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
03
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Edit this entry  
03
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry