RSS feed for Cake

Cake has logged 34 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Time of Eve: The Movie

Time of Eve: The Movie

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fuck Buddies

Fuck Buddies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Edit this entry