Sort by

Ken B has logged 584 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thirst

Thirst

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
You Get Me

You Get Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spinning Man

Spinning Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holly and the Ivy

The Holly and the Ivy

1952
×
★★★
Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Tidings

Good Tidings

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Water Drops on Burning Rocks

Water Drops on Burning Rocks

2000
×
Edit this entry  
09
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Becoming Santa

Becoming Santa

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alone for Christmas

Alone for Christmas

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Two Irenes

Two Irenes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Noel

Noel

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Get Santa

Get Santa

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry