Sort by

Ken B has logged 43 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Siege

The Siege

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
★★
Edit this entry  
27
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★
Edit this entry  
24
The Choice

The Choice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Truth About Cats & Dogs

The Truth About Cats & Dogs

1996
×
★★½
Edit this entry  
21
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Brannigan

Brannigan

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Valentine

Valentine

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I Hate Valentine's Day

I Hate Valentine's Day

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
12
First Daughter

First Daughter

2004
×
★★½
Edit this entry  
12
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pity

Pity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Occidental

Occidental

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jack & Sarah

Jack & Sarah

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry