Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The African Doctor

The African Doctor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
13
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
Edit this entry  
12
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Edit this entry  
11
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bean

Bean

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
Edit this entry  
29
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry