josh has logged 32 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★
Edit this entry  
22
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Fighting Mad

Fighting Mad

1976
×
★★½
Edit this entry  
15
Crazy Mama

Crazy Mama

1975
×
★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Away

Away

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
Edit this entry  
05
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry