josh has logged 25 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Moxie

Moxie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
He Walked by Night

He Walked by Night

1948
×
★★★
Edit this entry  
07
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★
Edit this entry  
05
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★
Edit this entry