Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fast X

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★½

  • This Place Rules

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Persuasion

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman