• The Northman

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Rental

    ★★

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • Tread

    ★★★½

  • Profile

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Assholes

    ★½

  • Song to Song

    ★★★★

  • Werewolf

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Clown

    ★½

  • Welcome to New York

    ★★★

  • The Green Inferno

    ★★

  • Argo

    ★★

  • Looper

    ★★

  • Holy Motors

    ★★★★½

  • Cosmopolis

    ★★★½

  • Dracula 3D

    ½

  • Shame

    ★★★★½

  • If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front

    ★★★★½

  • Oslo, August 31st

    ★★★★★

  • Incendies

    ★★★★★

  • Cyrus

    ★★★½

  • Dream Home

    ★★½

  • The Robber

    ★★★½

  • Holy Rollers

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Polytechnique

    ★★★

  • Pineapple Express

    ★★★★

  • Wendy and Lucy

    ★★★★½

  • Baghead

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★½

  • Hot Rod

    ★★★★★

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★★½

  • Michael Clayton

    ★★★★

  • Boarding Gate

    ★★★★

  • I'm a Cyborg, But That's OK

    ★★

  • Reprise

    ★★★½

  • Hostel

    ★★½

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★½

  • Caché

    ★★★★★

  • Brick

    ★★★★

  • The Puffy Chair

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • The Motorcycle Diaries

    ★★★★

  • Primer

  • The Matrix Revolutions

    ★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★½