Sort by

nampajones has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Naked Fear

Naked Fear

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Slime City

Slime City

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Outer Space

Outer Space

1999
×
Edit this entry  
02
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Werewolf

Werewolf

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Truth or Consequences, N.M.

Truth or Consequences, N.M.

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Postman Blues

Postman Blues

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dolls

Dolls

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Clown

Clown

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry