Sort by

nampajones has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Puffy Chair

The Puffy Chair

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Assholes

Assholes

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Looper

Looper

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Baghead

Baghead

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Shoot, I Shoot

You Shoot, I Shoot

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry