Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★½

  • Bottoms

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Aftersun

  • Crush

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Poupelle of Chimney Town

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Better Days

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★