Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harvie Krumpet

Harvie Krumpet

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fallout

The Fallout

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
8½

1963
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poupelle of Chimney Town

Poupelle of Chimney Town

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry