Sort by

nancerrez has logged 101 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ring Thing

The Ring Thing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Looming Storm

The Looming Storm

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deep in the Heart

Deep in the Heart

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Safe

Safe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry