Sort by

nanci has logged 37 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cars 3

Cars 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trapped in Space

Trapped in Space

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry