nanci has logged 27 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
Read the review Edit this entry  
20
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry