nanci has logged 27 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hippopotamus

The Hippopotamus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Whitehall Live

Jack Whitehall Live

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jack Whitehall Live

Jack Whitehall Live

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mighty Boosh: Journey of the Childmen

The Mighty Boosh: Journey of the Childmen

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sweet

Sweet

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Horrid Henry: The Movie

Horrid Henry: The Movie

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Styles at the BBC

Harry Styles at the BBC

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry