• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Snowdrop

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★★

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Yuppies versus Stooges: Home Office

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Grandma's Last Wishes

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Fierce

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Idealists

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • New Order

    ½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN SEOUL]

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

    ★★½

  • Host

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Coachella: 20 Years in the Desert

    ★★★★