Sort by

nancy has logged 27 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dope

Dope

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
7:19

7:19

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mile 22

Mile 22

2018
×
½
Read the review Edit this entry