nandinikarky has logged 80 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Seethakathi

Seethakathi

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stefan Zweig: Farewell to Europe

Stefan Zweig: Farewell to Europe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zoran, My Nephew the Idiot

Zoran, My Nephew the Idiot

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I'm Off Then

I'm Off Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deep Blue

Deep Blue

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Recreo

Recreo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
96

96

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Interview

The Interview

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Geetha Govindam

Geetha Govindam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kolamavu Kokila

Kolamavu Kokila

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fracture

Fracture

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mom

Mom

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alpha

Alpha

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Kissers

The French Kissers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vincent

Vincent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Two Friends

Two Friends

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry