Sort by

naomi 🌥 has logged 33 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suzaku

Suzaku

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Burning

The Burning

1981
×
★★½
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Exotica

Exotica

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Creep 2

Creep 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Creep

Creep

2014
×
Read prior review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry