RSS feed for naomiround
  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Fall

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • The I-Land

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Falling Inn Love

    ★½

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★½

  • See You Yesterday

    ★★★

  • The Last Summer

    ★★½

  • The Son

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½