• Squid Game

    ★★★

  • Free Guy

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • his love.

    ★★★½

  • Hamilton

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • BIN BOYS

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

  • A Fractured Canvas

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Meg

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Possum

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Patrick Melrose

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • 12 Strong

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • I Kill Giants

    ½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • A Boy Named Gavin

    ★★★½

  • Double King

    ★★★★