Sort by

mickey has logged 162 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demon Keeper

Demon Keeper

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★½
Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fame

Fame

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nineties

The Nineties

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Metro

Metro

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry