• Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Last Dance

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★