narkis has logged 107 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry