Sort by
  • Nope

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The First Wave

    ★★★½

  • Huda's Salon

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Catch the Fair One

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Drunk Bus

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Holler

    ★★★★½

  • Mandibles

    ★★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • City Hall

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • Gunda

    ★★★★½

  • Identifying Features

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Butt Boy

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★½

  • Driveways

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½