Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Django

Django

1966
×
★★★★
Edit this entry  
29
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Pact

The Pact

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Act of Valor

Act of Valor

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
13
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
London Boulevard

London Boulevard

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Immortals

Immortals

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Severance

Severance

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Deaths of Ian Stone

The Deaths of Ian Stone

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
When We Leave

When We Leave

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★
Edit this entry  
17
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★½
Edit this entry  
10
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Shrine

The Shrine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
02
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hoodwinked Too! Hood VS. Evil

Hoodwinked Too! Hood VS. Evil

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry