Nashville has logged 392 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stacey

Stacey

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grey Cloud Island (Minnesota)

Grey Cloud Island (Minnesota)

×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scared Stiff (Oregon)

Scared Stiff (Oregon)

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ball of Twine (Kansas)

Ball of Twine (Kansas)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yankee Doodle Dandy

Yankee Doodle Dandy

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bugs Bunny Gets the Boid

Bugs Bunny Gets the Boid

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Line of Duty

Beyond the Line of Duty

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pressure Point

Pressure Point

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
F/X

F/X

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pooka Lives!

Pooka Lives!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
East Lynne

East Lynne

1916
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Fool There Was

A Fool There Was

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tess of the Storm Country

Tess of the Storm Country

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Podcast on the Left: Live in New Orleans

Last Podcast on the Left: Live in New Orleans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Jeans

Blue Jeans

1917
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ingeborg Holm

Ingeborg Holm

1913
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Past

The Dark Past

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Necklace

The Necklace

1909
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Narrow Trail

The Narrow Trail

1917
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Gold Necklace

A Gold Necklace

1910
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
His Prehistoric Past

His Prehistoric Past

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Getting Acquainted

Getting Acquainted

1914
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
His Trysting Places

His Trysting Places

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
His Musical Career

His Musical Career

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gentlemen of Nerve

Gentlemen of Nerve

1914
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dough and Dynamite

Dough and Dynamite

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Those Love Pangs

Those Love Pangs

1914
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Janitor

The New Janitor

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rounders

The Rounders

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
His New Profession

His New Profession

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Masquerader

The Masquerader

1914
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Recreation

Recreation

1914
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Face on the Barroom Floor

The Face on the Barroom Floor

1914
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Property Man

The Property Man

1914
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Laughing Gas

Laughing Gas

1914
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mabel's Married Life

Mabel's Married Life

1914
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mabel's Busy Day

Mabel's Busy Day

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Knockout

The Knockout

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry