Sort by

Confusing has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Veronika Decides to Die

Veronika Decides to Die

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry