Sort by

Confusing has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry