Sort by
  • Renfield

    ★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Disenchanted

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Rosaline

    ★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★½

  • Granada Nights

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ½

  • Veneno

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★½

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • While at War

  • Hustlers

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

  • Uncut Gems

    ★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Hellboy

  • Booksmart

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Paradise Hills

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

    ★★★