Sort by

marty has logged 31 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saved!

Saved!

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joseph: King of Dreams

Joseph: King of Dreams

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Barbie Fairytopia: Magic of the Rainbow

Barbie Fairytopia: Magic of the Rainbow

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Underworld

Underworld

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Crow

The Crow

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cat People

Cat People

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry