Sort by
  • Pamela, A Love Story

    ★★★

  • You People

    ½

  • Falling for Christmas

    ½

  • She Said

    ★★★

  • Do Revenge

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Blue Jean

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Manifesto

    ★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • The Five Devils

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Sick of Myself

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★★★

  • X

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Humans

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★★★

  • Tug of War

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Old

  • Nitram

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Azor

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Together Together

    ★½

  • Censor

    ★★★

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★

  • Nomadland

  • The Duke

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Falling

    ★★★

  • Horse Girl

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Jojo Rabbit