Sort by
  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Troll

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

  • Hellraiser

    ★★★★

  • The Offering

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

  • Elvis

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Fresh

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★