• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Cadaver

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Death of Me

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Bulbbul

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Becky

    ★★★½

  • Inheritance

    ★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Trick

    ★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★★½

  • Secret Obsession

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • A.M.I.

    ★½