• X

    ★★★

  • Turning Red

    ★½

  • Fresh

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ½

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • My Little Pony: A New Generation

  • Cinderella

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

  • Burrow

    ★★★★

  • Godmothered

    ½

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • How To Be At Home

    ★★★★

  • Letícia, Monte Bonito, 04

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Host

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Hollywood

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • All the Bright Places

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 18 Presents

    ★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Fractured

    ★★