RSS feed for Nate

Nate has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
Edit this entry  
05
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★★
Edit this entry