Sort by

Nate has logged 44 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Orange County

Orange County

2002
×
★★
Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Old School

Old School

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
14
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Epic

Epic

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry