Sort by

Nate has logged 59 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tron

Tron

1982
×
★★½
Edit this entry  
07
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry