Sort by

Nate has logged 43 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
This Might Hurt

This Might Hurt

×
★★★★
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tough Guise 2

Tough Guise 2

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Tough Guise: Violence, Media & the Crisis in Masculinity

Tough Guise: Violence, Media & the Crisis in Masculinity

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Life as a House

Life as a House

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry