• Edge of Tomorrow

    Edge of Tomorrow

    ★★★

    Dissapointing ending

  • The Other Woman

    The Other Woman

    ★★★★

    funny

  • Shane

    Shane

    ★★★½

    finally finished watching this classic. It was good, enjoyable, kept my attention

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★★

    Fantastic ending to a great story.

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½

    Watching this again in anticipation of the 3rd movie this week!

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★★

    Watching again in anticipation of the 3rd movie this week

  • The Santa Clause

    The Santa Clause

    ★★★½

    Watched this as we were preparing for our "Fourth Annual Over The Top Christmas Party".

  • About Time

    About Time

    ★★★★½

    Really good movie, kept me entertained the whole time and I found myself really hoping for situations to turn out.

  • 20 Feet from Stardom

    20 Feet from Stardom

    ★★★½

    Never knew so much about background singers and how many of them seemed to get hosed over.

  • Dallas Buyers Club

    Dallas Buyers Club

    ★★★½

    Very interesting movie, not my normal types of films, but what a great story to tell. Leto did an awesome job with his character. Really neat to see the transformation of the characters.

  • Mona Lisa Smile

    Mona Lisa Smile

    ★★★★½

    What a great motivational movies for teachers are any activists. Loved it

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½

    Fantastic