• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Come Play

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Adrift

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Mummy

    ★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Marauders

  • The Darkness

    ½

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★★

  • San Andreas

    ★½

  • The Invitation

    ★★½

  • House at the End of the Street

    ½

  • The Iceman

    ★½

  • Killing Them Softly

  • Apollo 18

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Insidious

    ★★★½

  • Killer Bean Forever

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Paranormal Activity

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • The Christmas Blessing

    ★½

  • After the Sunset

    ★★

  • Trapped

    ★★

  • Phone Booth

    ★★

  • Insomnia

    ★★★★

  • The Christmas Shoes

    ★★½

  • Training Day

    ★★★★

  • Cast Away

    ★★★★

  • Enemy of the State

    ★★★½