Sort by

Nate1738 has logged 40 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Animal House

Animal House

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Blessing

The Christmas Blessing

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Shoes

The Christmas Shoes

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Come Play

Come Play

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Darkness

The Darkness

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
San Andreas

San Andreas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Car

The Car

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry