Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Offer

The Offer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Men

Men

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★½
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell

Hell

1983
×
★★★½
Edit this entry  
08
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sandlot 2

The Sandlot 2

2005
×
★½
Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry