• Cruella

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Fatman

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Be Water

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Penguins

    ★★

  • Stuber

    ★★½

  • Wonder Park

    ★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★