RSS feed for Nate

Nate has logged 62 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★½
Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★
Edit this entry  
08
Too Funny to Fail: The Life and Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life and Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Blackbeard's Ghost

Blackbeard's Ghost

1968
×
★★★
Edit this entry  
06
The House

The House

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★
Edit this entry  
01
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★½
Edit this entry  
01
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★½
Edit this entry  
01
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Darby O'Gill and the Little People

Darby O'Gill and the Little People

1959
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★½
Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Filibus

Filibus

1915
×
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Star

The Star

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Jim Gaffigan: Obsessed

Jim Gaffigan: Obsessed

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry