Nate has logged 276 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Masacre esta noche

Masacre esta noche

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Whip It

Whip It

2009
×
Edit this entry  
30
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
Edit this entry  
26
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spy

The Spy

2019
×
Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
30
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mimic

Mimic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry