• Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Good Omens

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • On the Table

  • Leaving Neverland

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Wounds

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Star Wars: Goretech

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Warp Speed Chic

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • El Potro: lo mejor del amor

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • A Twelve-Year Night

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Last Man

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★